CM75DU-12F
Product Categories
Kailiyuan Electronic Technology (shenzhen) Co., Ltd.
Contact Now
CM75DU-12F
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 75 A
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Bulk
Series : IGBTMOD™
Package / Case : Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.2V @ 15V, 75A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 600 V
Supplier Device Package : Module
Mfr : Powerex Inc.
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 1 mA
IGBT Type : Trench
Power - Max : 290 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 20 nF @ 10 V
Configuration : Half Bridge
NTC Thermistor : No
Description : IGBT MODULE 600V 75A 290W
Contact Now
IGBT Module Trench Half Bridge 600 V 75 A 290 W Chassis Mount Module