APT35GP120J
Product Categories
Kailiyuan Electronic Technology (shenzhen) Co., Ltd.
Contact Now
APT35GP120J
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 64 A
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Tube
Series : POWER MOS 7®
Package / Case : ISOTOP
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 3.9V @ 15V, 35A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1200 V
Supplier Device Package : ISOTOP®
Mfr : Microchip Technology
Operating Temperature : -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 250 µA
IGBT Type : PT
Power - Max : 284 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 3.24 nF @ 25 V
Configuration : Single
NTC Thermistor : No
Base Product Number : APT35GP120
Description : IGBT MOD 1200V 64A 284W ISOTOP
Contact Now
IGBT Module PT Single 1200 V 64 A 284 W Chassis Mount ISOTOP®