APT50GF120JRD
Product Categories
Kailiyuan Electronic Technology (shenzhen) Co., Ltd.
Contact Now
APT50GF120JRD
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 75 A
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Tube
Series : -
Package / Case : SOT-227-4, miniBLOC
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 3.4V @ 15V, 50A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1200 V
Supplier Device Package : SOT-227 (ISOTOP®)
Mfr : Microchip Technology
Operating Temperature : -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 750 µA
IGBT Type : -
Power - Max : 460 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 3.45 nF @ 25 V
Configuration : Single
NTC Thermistor : No
Base Product Number : APT50
Description : IGBT NPT COMBI 1200V 50A ISOTOP
Contact Now
IGBT Module Single 1200 V 75 A 460 W Chassis Mount SOT-227 (ISOTOP®)