RVT35HHBNWC00-B
Product Categories
Kailiyuan Electronic Technology (shenzhen) Co., Ltd.
Contact Now
RVT35HHBNWC00-B
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : -
Display Type : TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Product Status : Active
Package : Box
Viewing Area : 71.08mm W x 53.56mm H
Series : EVE4
Diagonal Screen Size : 3.5" (88.90mm)
Graphics Color : Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen : Capacitive
Mfr : Riverdi
Backlight : LED - White
Display Mode : Transmissive
Interface : QSPI, SPI
Dot Pitch : 0.22mm W x 0.22mm H
Dot Size : -
Dot Pixels : 320 x 240
Controller Type : BT817Q (TFT), ILI2132A (CTP)
Description : IPS TFT BT817Q PCAP OPTICAL BOND
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL
Payment Terms : L/C, D/A, T/T, Western Union, MoneyGram
Contact Now
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) QSPI, SPI 3.5" (88.90mm) 320 x 240