TSL250-080F-2
Product Categories
Kailiyuan Electronic Technology (shenzhen) Co., Ltd.
Contact Now
TSL250-080F-2
  • 1
Product Category : Resettable Fuses - PPTC
Mounting Style : SMD/SMT
Resistance : 20 Ohms
Termination Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Maximum Voltage : 80 VDC
Series : TSL250
Current Rating - Max : 3 A
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Hold Current : 0.08 A
Trip Current : 0.16 A
Manufacturer : Littelfuse
Description : Resettable Fuses - PPTC Polyswitch 0.08A